ساخت سوزن‌های انفجاری مغناطیسی که دریافت خون از بیماران را راحت تر می‌کنند – دیجیاتو – همایش سالانه شیمی

کمپانی Verily که پیش از این به عنوان «علوم زیستی-Life Science» زیر نظر گوگل کار می‌کرد، چند سالی است سعی دارد راهی جدید برای خونگیری بدون درد بیابد
کمپانی وریلی تا به حال پروژه‌های بلندپروازانه‌ی زیادی در زمینه‌ی سلامتی و علوم زیستی آغاز کرده که به مباحثی نظیر نسل بعد ربات‌های جراح، کنترل جمعیت حشرات ناقل بیماری و روش‌هایی برای مدیریت دیابت ارتباط دارند.

گفته می‌شود که این تیم قصد دارد کاربرد‌های احتمالی جدیدی برای این محصولات نظیر نظارت مکرر مشخصات خونی کاربر در نظر بگیرد. برای مثال این دستگاه قادر خواهد بود، نشانگر‌های مختلف خون یک کاربر را تحت نظر قرار داده و در صورت مشاهده‌ی ناهنجاری‌ در آن به وی هشدار دهد.

کارشناسان آگاه به برنامه‌های این شرکت معتقدند که محصول یاد شده هنوز با عرضه و کسب مجوز‌های لازم فاصله‌ی زیادی دارد و حتی هنوز نامی به صورت رسمی برای این پروژه در نظر گرفته نشده است.

این تیم ساکن سیلیکون ولی که توسط مدیر ارشد فناوری وریلی یعنی براین اوتیس رهبری می‌شود، نمونه‌ی اولیه‌‌ای از این سیستم توسعه داده و حتی توانسته آن را آزمایش کند. این روش می تواند به اشکال مختلفی در گجت‌هایی نظیر ساعت هوشمند پیاده شود. نحوه کار آن بدین شکل است که سوزن‌ها در سطح پوست کاربر منفجر شده و پس از خون گیری به وسیله‌ی یک آهنربا جمع آوری می‌شوند.

کمپانی Verily که پیش از این به عنوان «علوم زیستی-Life Science» زیر نظر گوگل کار می‌کرد، چند سالی است سعی دارد راهی جدید برای خونگیری بدون درد بیابد. اکنون این شرکت موفق شده که سیستم جدیدی طراحی کند تا با استفاده از سوزن‌های بسیار کوچک، از کاربران خون بگیرد. این سوز‌ن‌های ریز، خاصیت مغناطیسی داشته و منفجر می‌شوند.

گزارش شده که محفظه‌هایی داخل این ساعت‌ تعبیه خواهند شد که می‌توانند نمونه‌های کوچکی از خون کاربر را تهیه کرده و به طور مرتب آن‌ها را بررسی کند.

تماشا کنید: آلفابت « Verily» را معرفی کرد

کمپانی وریلی قصد دارد تا در روند انجام تحقیقات خود، شرکایی حیاتی در زمینه‌ی سلامتی و علوم زیستی را بیابد تا بتواند محصول خود را با رعایت تمامی اصول ایمنی و بهداشتی عرضه کند.

Posted on: 2018-05-25, by : chconference

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *